تبلیغات
دانلود فیلم های روز دنیا با لینک مستقیم - پشتیبانی آنلاین و رایگان از اطلاعات وبلاگ شما!

پشتیبانی آنلاین و رایگان از اطلاعات وبلاگ شما!

دوشنبه 5 مهر 1389  02:44 ق.ظ

اصولا برای کسانی (مانند وبلاگ نویسان) که تحت وب اطلاعاتی را منتشر می کنند یکی از مسائل مهم، داشتن پشتیبان از این اطلاعات است. اکثر سیستم های مدیریت محتوا این امکان را برای ما فراهم کرده اند که بتوانیم به صورت دستی (Manual) این کار را انجام بدهیم. اما خوب، هستند کسانی هم که در سایت های رایگان خدمات وبلاگ، وبلاگ نویسی می کنند که گاه از این نظر دچار کمبود هایی هستند و یا به کل، سختی چنین کار ملال آوری را به جان نمی خرند! 

نوشته هر کسی هم برایش مهم و حیاتی است به خصوص زمانی که حجم این نوشته ها و مطالب به سقف قابل توجه ای برسد. بنابر این، یکی از ضرورت های وبلاگ نویسی، اهمیت به پشتیبان گیری از اطلاعات است.

  
پشتیبان گیری آنلاین از مطالب سایت یا وبلاگ

 دلیل این همه مقدمه چینی من، معرفی وب سایتی است که به طور خودکار (با استفاده از فید خوراک شما) از اطلاعات تان بکاپ می گیرد. BlogBackupr نام وب سایتی است که در این زمینه به تازگی راه اندازی شده است. برای داشتن یک پشتیبان همیشه آنلاین از اطلاعات تان تنها کافی است که با چند کلیک ساده در این وب سایت عضو شوید و آدرس وبلاگ خودتان را ثبت کنید. از آن به بعد، هر بار که مطلب جدیدی را در وبلاگ خود پست کردید، همان لحظه، نسخه ای از آن در این سایت نیز ذخیره می شود. همچنین می توانید با در اختیار گذاشتن فید نظرات وبلاگتان به این وب سایت (در صورت وجود)، از آن ها نیز یک بکاپ همیشگی داشته باشید. این وب سایت دارای نکاتی مثبت فراوانی نسبت به نسخه مشابه خود است. اول اینکه محدوده حجمی برای میزان اطلاعات تان ندارید و از این نظر دستتان کاملا باز است و دوم هم در مورد شیوه خروجی گرفتن از اطلاعات است که به 3 صورت فایل RSS، فایل متنی (Text) و صفحه HTML انجام میگیرد. 

همچنین این سایت قول داده که در آینده ای نزدیک از اطلاعات قالب وبلاگ ها نیز پشتیبانی کند و این نوید خوبی برای وبلاگ نویسان است. پس تا دیر نشده فرصت را از دست ندهید و یک اکانت در این وب سایت برای خود بسازید تا از همین لحظه درصد از دست دادن اطلاعات وبلاگ خود را به صفر برسانید!